La Sagrada Familia

La Sagrada Familia to jedno z najbardziej znanych dzieł Gaudiego w Barcelonie. Budowa tej gigantycznej bazyliki rozpoczęła się w 1882 roku (naprawdę, to nie błąd!). Co więcej, uważa się, że nie będzie skończona wcześniej niż za 30 do 80 lat.

Sagrada Familia - wciąż w budowie

Sagrada Familia - wciąż w budowie (by: Beret)

Cały ten długotrwały proces budowy Sagrada Familia budzi wiele kontrowersji. Na przykład obecnie używa się wielu nowoczesnych materiałów, których, jak się przypuszcza, sam Gaudi by nie dopuścił...

Bogato zdobiona fasada (by: Beret)

Zwiedzając budynek, można zauważyć różnicę w kolorze murów między częścią frontową a tyłem katedry. Także obecny typ konstrukcji wydaje się nieco odmienny od starszych części budowli.

Gaudi kierował budową katedry Sagrada Familia aż do swojej śmierci w 1926. W tym okresie często modyfikował plany, zmieniał konstrukcję tak, by osiągnąć efekt, który najbardziej odpowiadał jego wizji. Obecnie jego plany siłą rzeczy podlegają pewnej interpretacji.

Katedra jest ciągle w budowie, więc nie ma się co dziwić, kiedy przy zwiedzaniu katedry napotyka się na prace. To jednak samo w sobie może być interesujące, bo rzadko ma się okazję zobaczyć, jak jest budowana katedra.

Abstrahując od kontrowersji związanych z budową Sagrada Familia, jest to obecnie jeden z najważniejszych budynków w Barcelonie, który absolutnie należy zobaczyć podczas wizyty w tym mieście.

Address: La Sagrada Familia
Calle Mallorca, 401
08013 Barcelona, Espańa

Godziny otwarcia
Październik - marzec: 9:00 - 18:00
Kwiecień - wrzesień: 9:00 - 20:00
25, 26 grudnia, 1 stycznia i 6 stycznia: 09:00 - 14:00.

Wstęp: €12.50, zniżka 16% z Barcelona Card