Plaże w Barcelonie

Złote plaże barcelony, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. W Barcelonie mamy ponad cztery kilometry plaż o pięknym żłótym piasku i tylko około 10 minut drogi od centrum. Są to cztery plaże. Poniżej opis w kolejności od najbliższych od centrum miasta:

Plaża Barceloneta

Żeby się tu dostać, trzeba wysiąść na przystanku metra "Barceloneta" (żółta linia, L4), skręcić w prawo wychodząc z metra i przejść przez główną ulicę. Następnie trzeba iść prosto przez jakieś 10 minut. Barceloneta jest pierwszą z plaż Barcelony (najbliżej miasta) i dlatego może tu być dość tłocznie, szczególnie w szczytowych letnich miesiącach.

Barceloneta - popularna plaża w Barcelonie

Barceloneta - popularna plaża w Barcelonie (by: jamison)

Na plaży można oczywiście robić wiele rzeczy poza samą kąpielą. Popularny jest windsurfing oraz kitesurfing. Można też zamówić drinka, położyć się i cieszyć się gorącym hiszpańskim śłońcem.

Najszybszy sposób, żeby dostać się do plaży Barceloneta to za pomocą żółtej linii metra.

Można też zrobić sobie spacer z centrum miasta. Z końca La Rambli jest to ok. 20 minut na piechotę, co nie jest złym pomysłem, bo po drodze są ciekawe widoko. Można m.in. zobaczyć Monument a Colom na cześć Krzysztofa Kolumba. Trochę dalej zaś jest Port Vell de Barcelona, malowniczcy port z pięknym widokiem na morze.